Професійні DJ-навушники Sennheiser HD-25 мають велику популярність серед користувачів у всьому світі, а якість їх перевірена роками. Оригінальна модель була представлена на ринку в далекому 1988 році й за цей час вже вийшло шість її перевидань. При цьому всі головні особливості пристроїв лишаються незмінними від модифікації до модифікації. Той самий фірмовий звук, той самий впізнаваний дизайн і незмінна якість. Такий шлях у довгі 35 років і популярність, яка з часом не слабшає, говорять про девайси краще за будь-які слова. Але ми все ж таки дещо розповімо вам. Якщо ви ще не встигли прочитати тони статей у мережі, які наспівують оди славетним Sennheiser HD-25, то й не починайте. Адже все найважливіше ми розкажемо вам у цьому матеріалі.
Різні варіації
Зараз лінійка представлена на ринку трьома основними та двома лімітованими моделями. До основних відносяться:
- Класичні
- Версія LIGHT
- Модель PLUS
Лімітовані — Limited Edition та Blue.
Варто зазначити, що за характером звучання пристрої не відрізняються один від одного. В них встановлені однакові динаміки, тому відтворюваний звук LIGHT версії буде таким самим, як на PLUS. Всі моделі належать до лінійки професійних DJ-навушників, тому можна сміливо обирати ту, вартість якої вам підходить, адже звучання в будь-якому разі буде на висоті.
Кмітливий користувач запитає: «Тоді чому вартість тієї ж LIGHT версії майже вдвічі відрізняється від PLUS? У чому підступ?». Немає ніякого підступу, любий користувачу. Придивіться трішки уважніше. Адже весь секрет прихований саме в конструкції, ну, й ще трішки в комплектації. «А звук?» Звук в усіх моделей схожий — впізнаваний, класичний, той самий, завдяки якому вони здобули любов тисяч діджеїв. Поговоримо про відмінності конструкції детальніше?
В чому різниця?
Sennheiser HD-25
Це класична модель і наш еталон для порівняння з іншими варіаціями. Вона має подвійне оголів’я, дужки якого можна звести разом або розсунути на потрібну відстань для більш зручної фіксації на голові. Наскільки туго буде працювати розсувний механізм можна самостійно відрегулювати за допомогою спеціального гвинта. Завдяки такому конструкційному рішенню навушники будуть щільно охоплювати голову й не зсунуться навіть від різких рухів. Для більшого комфорту розсувні дужки доповнені м’якими підкладками зі шкірозамінника.
На додаток до зручного оголів’я конструкція має поворотну ліву чашку. Вона обертається на спеціальному шарнірі, тому можна в будь-який момент звільнити одне вухо. Це дуже корисна властивість, особливо для діджеїв, які відіграють лайв-сети. Адже вони зможуть зручно моніторити звучання на майданчику, не знімаючи при цьому навушники повністю.
Амбушюри виготовлені зі шкірозамінника й комфортно відчуваються на вухах.
Пристрій обладнаний знімним 1,5 м кабелем зі сталевою жилою, який заходить крізь ліву чашку, проходить по оголів’ю та під’єднується до правої чашки. За потреби його можна замінити на довший 3 м витий кабель, який можна придбати окремо. Адже відіграючи сет, вам може знадобитися більше простору для рухів по сцені та навколо обладнання.
Sennheiser HD-25 LIGHT
Це найдешевша модель з усієї лінійки й з першого погляду стає зрозуміло чому. Вся справа в конструкції оголів’я — вона простіша. На відміну від класичної версії, девайс не має розсувного механізму та поворотної лівої чашки. Підкладки трошки не такі м’які й ергономічні, але при такому легкому оголів’ї інші й не потрібні.
Кабель підключення роздвоюється та входить окремо в кожну чашку. Його також можна зручно від’єднати й замінити за бажанням на довший.
Саме через таку конструкцію модель LIGHT має доступну вартість. І добре, що розробники пішли на компроміс саме в цій області. Адже попередня модифікація мала інші динаміки, а звук відрізнявся від класичних HD-25. У випадку з новою варіацією компанія вирішила пожертвувати дизайном, але лишити фірмовий звук — відмінний вибір.
Sennheiser HD-25 PLUS
Якщо відмінності LIGHT версії від класичної зрозумілі одразу, у випадку з моделлю PLUS все не так очевидно. Секрет різниці криється в комплектації. Адже за своєю конструкцією вона подібна до стандартної версії.
На відміну від класичного пристрою, в комплекті до топової моделі одразу йде 3 м витий кабель на додаток до стандартного довжиною 1,5 м. Плюс у наборі є фірмовий чохол, а також пара змінних велюрових амбушюр. Вони не тільки дуже приємні на дотик, але й впливають на характер звучання: кількість нижніх частот трішки зменшується, а сцена — розширюється.
Саме через додаткові аксесуари в комплекті постачання версія PLUS має найвищу ціну з усіх девайсів лінійки.
Оригінальні версії
Limited Edition та Blue варіації мають конструкцію класичних моделей. Основна відмінність — у комплектації. До стандартного набору HD-25 додаються змінні амбушюри зі шкірозамінника фірмового блакитного кольору для моделі Blue та жовтого, як у славетних Sennheiser HD 414, — для Limited Edition.
Особливості пристроїв
Всі пристрої 25-ї серії мають спільні переваги, які вирізняють їх поміж інших професійних навушників для діджеїв на ринку.
- Щільне охоплення. Оголів’я виготовлені з міцного, легкого матеріалу, завдяки якому забезпечується щільне охоплення голови. HD-25 добре фіксуються й не злітають навіть при різких рухах.
- Надлегка вага. В конструкції оголів’я не використовується металевий каркас, як це роблять деякі виробники на ринку, тому пристрої дуже легкі, важать всього 140 г. А версія LIGHT без подвійної дужки найлегша в серії, її вага становить 120 г. Завдяки цьому в усіх моделях буде комфортно працювати тривалий час. Навіть багаточасова сесія запису на студії або довгий лайв-сет пройдуть без втоми.
- Відмінна шумоізоляція. Щільне охоплення голови, комфортна посадка чашок й ергономічний дизайн амбушюр забезпечують чудову шумоізоляцію. Ніякі зовнішні пригуки не заважатимуть вам працювати над міксом. І так само звук з динаміків не буде пробиватися назовні.
- Міцна конструкція. Всі моделі славетної серії виготовлені з першокласних матеріалів і мають якісну збірку. Навіть версії з рухомими дужками та чашками відрізняються міцною конструкцією. Вони служитимуть вам не один рік вірними напарниками при роботі над міксом у будь-яких умовах.
Звучання
DJ-навушники Sennheiser HD-25 належать до професійної серії продукції компанії. Тому вони наслідують ключові особливості, які характерні для всіх продуктів від виробника в цьому сегменті.
Пристрої відрізняються від конкурентів на ринку не тільки безкомпромісною якістю, а ще й впізнаваним фірмовим звучанням. Вони відтворюють звук максимально рівним, натуральним, без зайвої «накачки» по частотах. Їх звучання сухе, аналітичне, нейтральне. Саме таке, яке має бути в професіональних девайсів. Всі необхідні налаштування ви можете додати за допомогою еквалізації. Компанія Sennheiser створює рівні, чіткі навушники, які чудово підходять для роботи з міксом.
Завдяки тому, що HD-25 відтворюють звук без зайвого забарвлення, в них можна почути всі деталі міксу такими, якими вони є насправді, без відхилень по частотному спектру. Пристрої мають доволі рівну АЧХ без спаду в середині та без піків вгорі.
Крім того, девайси доволі гучні. Вони можуть відтворити навіть 120 дБ, тому треба бути дуже обережним, піднімаючи гучність, бо можна дійти до больового порогу.
Ще одна перевага HD-25 — вони не вимогливі до підсилення. Маючи опір 70 Ом, вони чудово сумісні з будь-якими звуковими картами й підсилювачами. Ну, хіба що смартфон навряд чи розкриє весь їх потенціал звучання. Але для використання на студії, концертних майданчиках, у домашній роботі над міксом їх можливостей вистачить з головою.
Підсумуємо
Навушники Sennheiser HD-25 — це стабільні моделі, які підійдуть для роботи з міксом у будь-яких умовах. Вони не погані й не гарні, вони — ідеальні, саме такі, якими мають бути професійні девайси: з рівною АЧХ, натуральним звучанням і безкомпромісною якістю. Не дивно, що ці класичні пристрої вже багато років користуються популярністю серед покупців.
До речі, а кому ж підійдуть ці вироби?
В першу чергу — діджеям. Завдяки зручній конструкції та нейтральному звучанню вони стануть чудовими помічниками під час живих виступів, створення треків, а також роботи над міксом на студії, вдома, на виїзді.
Друга категорія користувачів, яких можуть зацікавити HD-25, як не дивно, — це відеооператори. Пристрої мають чудову шумоізоляцію, а значить зовнішні звуки не будуть заважати під час роботи. Моделі ідеально підійдуть для моніторингу звуку й роботи в складних виїзних умовах. До того ж вони доволі легкі, тому в них можна працювати тривалий час.
І, мабуть, найнесподіваніша категорія покупців — це барабанщики, яким потрібні навушники для моніторингу під час запису ударних. У цих девайсах чудово чути деталі міксу. При цьому метроном не «лізе» назовні, а установка не глушить під час гри — ідеальний баланс.
Дехто купує HD-25 просто для прослуховування музики. Це рішення не здається дивним, враховуючи популярність девайсів, але все ж таки для таких потреб воно не найкраще. Адже професійні моделі відтворюють звук сухим і натуральним. Це більше підходить для безпосередньої роботи з міксом, але насолодитись різнобарвністю звучання з ними навряд чи вдасться. То ж краще використовувати їх за прямим призначенням. Бо такі вивірені, чіткі, якісні навушники створені саме для професійного використання й у цій сфері їм вже 35 років немає рівних.