Для вокаліста персональний мікрофон для співу - незамінний пристрій, який використовується під час виступів, репетицій або роботи на студії. Не має значення: початківець ви співак, музикант-любитель або професійний виконавець. Без персональної техніки складно обійтися.
Ви впевнені в якості особистого пристрою. Воно не підведе в самий відповідальний момент, завжди під рукою. До того ж це просто гігієнічно - використовувати свій виріб, а не той, в який співають інші солісти на репетиційній студії або концертному майданчику.
Але головна перевага персональної моделі - ви підбираєте її під свій голос. В один і той же вокальний мікрофон різні виконавці звучать по-різному, тому важливо вибрати модель, яка розкриє особливості вашого тембру.
Перше, що ви повинні вирішити: який тип виробу потрібен. Є два найпоширеніші види - динамічні і конденсаторні.
Динамічні моделі підходять для живих виступів, репетицій. Відрізняються міцністю, надійністю, прекрасно працюють з гучним звуком на концертах. При записі на студії допоможуть досягнути концертного звучання голосу.
Конденсаторні вокальні мікрофони відрізняються високою чутливістю, вловлюють найдрібніші деталі звуку, але вимагають більш дбайливого поводження. Більше підходять для студій, концертних майданчиків з хорошою акустикою. Для гучних рок-концертів це не кращий варіант, тому що знімуться сторонні шуми.
Ця характеристика відповідає за те, в якому напрямку пристрій знімає звук. Існують три типи виробів:
Чим вище ця характеристика, тим більш тихий звук ловить модель. Вибирайте мікрофони для запису голосу та виступів з високою чутливістю, адже вони знімають найдрібніші нюанси тембру. Тільки пам'ятайте: чутливість тим вище, чим нижче цифра, зазначена виробником.
Від цих характеристик безпосередньо залежить те, як пристрій буде передавати частоти:
Перш ніж купити професійний мікрофон для вокалу, варто прослухати сподобалися моделі, порівняти звучання. Навіть якщо ви врахували характеристики, вибрали оптимальні варіанти, корисно дізнатися, як вироби передають ваш голос. Протестуйте пристрою в музичному магазині або на студії. Якщо немає такої можливості, знайдіть в мережі ролики з тестами виробів. Послухайте, як звучать тембри, близькі до вашого. Це допоможе прийняти остаточне рішення. Ви підберете мікрофон, який підійде вам ідеально.